Administrator Microsoft SQL Server - Junior

Nr ref.: TCS/05/2022
Miejsce pracy: Jastrzębie – Zdrój / Home Office

OPIS STANOWISKA PRACY:

W związku z rozwojem systemów informatycznych oraz infrastruktury, jak również potrzebą definiowania nowych standardów jakości poszukujemy osób, które będą częścią zespołu odpowiadającego za wdrażanie i utrzymanie serwerów bazodanowych opartych o technologię Microsoft SQL Server

WYKORZYSTYWANE TECHNOLOGIE:

  • Microsoft SQL Server 2008 - 2019
  • Solarwinds DBA
  • T-SQL, Powershell, VB Scripts, Azure
  • Klastry SQL, architektura HA

DO GŁÓWNYCH ZADAŃ NA TYM STANOWISKU NALEŻĄ:

  • Bieżące zarządzanie bazami danych Microsoft SQL Server;
  • Usuwanie awarii baz danych i analizowanie ich przyczyn;
  • Wykonywanie zadań backup i restore dla baz danych;
  • Strojenie baz danych;
  • Analiza problemów wydajnościowych;
  • Wdrożenie i utrzymywanie najlepszych praktyk dotyczących specyfikacji, konfiguracji i zarządzania instancjami i bazami danych MS SQL Server;
  • Rozwiązywanie problemów z wydajnością, jakością i dostępnością serwerów baz danych;
  • Bieżące zarządzanie systemami pod kątem zachowania ich ciągłości działania oraz obsługa zgłoszeń

OCZEKIWANIA WOBEC KANDYDATÓW:

  • min. roczne doświadczenie na podobnym stanowisku
  • rok pracy w obszarach związanych z administracją bazami MS SQL Server ;
  • Znajomość technologii Microsoft a zwłaszcza baz MS SQL Server;
  • Umiejętność konfiguracji sieci TCP/IP i rozwiązywania problemów związanych z usługami bazy danych SQL;
  • Silna motywacja do pracy i pozyskiwania nowej wiedzy technicznej;
  • Język angielski minimum na poziomie umożliwiającym czytanie dokumentacji technicznej.
  • mile widziane wykształcenie wyższe, informatyczne
  • mile widziane doświadczenie w programowaniu (T-SQL, PowerShell)

DODATKOWE UMIEJĘTNOSCI/PREDYSPOZYCJE:

  • samodzielność w realizacji przydzielonych zadań
  • umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów technicznych
  • gotowość do wykonywania dedykowanych zadań poza podstawowym czasem pracy
  • znajomość aspektów bezpieczeństwa w stosowanych rozwiązaniach
  • gotowość do rozwoju w obszarach Cloud

OFERUJEMY:

bezpłatny parking
pakiet medyczny
home office
imprezy firmowe
lekcje angielskiego
karta sportowa
wczasy pod gruszą
umowa o pracę
przyjazna atmosfera