Administrator serwerów aplikacji

Nr ref.: TCS/02/2022
Miejsce pracy: Jastrzębie – Zdrój

OPIS STANOWISKA PRACY:

  • Administracja serwerami aplikacyjnymi (głownie jBoss, WildFly, Tomcat, WebLogic),
  • Bieżące zarządzanie systemami pod kątem zachowania ich ciągłości działania oraz obsługa zgłoszeń
  • Automatyzacja procesów administracyjnych,
  • Rozwój obecnej infrastruktury,
  • Analiza dostępności oraz pojemności aplikacji korzystających z zarządzanych serwerów,
  • Podnoszenie wersji,
  • Usuwanie awarii i analizowanie ich przyczyn,
  • Wykonywanie zadań backup i restore,
  • Planowanie pojemności infrastruktury,
  • Strojenie środowisk serwerowych,
  • Rozwiązywanie problemów z wydajnością, jakością i dostępnością serwerów,

OCZEKIWANIA WOBEC KANDYDATÓW:

  • doświadczenie zawodowe na stanowisku Administratora Serwerów Aplikacji,
  • znajomość systemów operacyjnych „Red Hat”, „Centos” lub dystrybucji pokrewnych ,
  • dobra znajomość co najmniej kilku technologii wykorzystywanych po stronie serwerów aplikacji JAVA (jBoss, WildFly, Tomcat, WebLogic), .Net, Zope, Plone, Node.JS, PHP,
  • podstawowa wiedza z zakresu konfiguracji co najmniej jednego elementu stanowiącego FrontEnd dla serwerów aplikacji (Apache, nginx, HAProxy, Varnish),
  • umiejętność tworzenia skryptów BASH w zakresie automatyzacji procesów,
  • mile widziana wiedza w zakresie działania rozproszonych aplikacji biznesowych o dużym ruchu (balansowanie ruchu, wysoka dostępność),
  • mile widziana podstawowa znajomość języków programowania JAVA, Python, PHP,
  • podstawowa znajomość składni języka SQL,
  • znajomość języka angielskiego w zakresie rozumienia dokumentacji technicznej,

DODATKOWE UMIEJĘTNOSCI/PREDYSPOZYCJE:

  • samodzielność w realizacji przydzielonych zadań,
  • umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów technicznych,
  • gotowość do pracy zmianowej oraz pełnienia dyżurów domowych,
  • gotowość do wykonywania dedykowanych zadań w weekendy,
  • umiejętności analitycznego myślenia,
  • znajomość aspektów bezpieczeństwa w stosowanych rozwiązaniach,
  • gotowość do rozwoju w obszarze chmurowym,

OFERUJEMY:

bezpłatny parking
pakiet medyczny
home office
imprezy firmowe
lekcje angielskiego
karta sportowa
wczasy pod gruszą
umowa o pracę
przyjazna atmosfera