Administrator Windows Server - MID

Nr ref.: TCS/03/2022
Miejsce pracy: Jastrzębie – Zdrój / Home Office

OPIS STANOWISKA PRACY:

W związku z rozwojem systemów informatycznych oraz infrastruktury, jak również potrzebą definiowania nowych standardów jakości poszukujemy osób, które będą częścią zespołu odpowiadającego za wdrażanie i utrzymanie systemów operacyjnych oraz aplikacji działających po stronie serwera w środowiskach produkcyjnych i testowych opartych o systemy serwerowe MS Windows 2008/2012/2016

OCZEKIWANIA WOBEC KANDYDATÓW:

  • Windows OS: 10 / 2k8 / 2k12 / 2k16 / 2k19
  • WWW: IIS, Apache,
  • AppSerwer: .Net, Java (Tomcat), SmartView
  • AD, ADFS, RDS, DNS, GPO, SCCM, WSUS, Powershel, VB Scripts, Azure, O365,
  • Klastry (SQL, FS), architektura HA

DO GŁÓWNYCH ZADAŃ NA TYM STANOWISKU NALEŻĄ:

  • Administracja serwerami z systemem operacyjnym Windows
  • Administracja usługami Active Directory, DNS, WSUS
  • Dobra znajomość Powershell i/lub VBS
  • Zarządzanie polisami grupowymi
  • Bieżące zarządzanie systemami pod kątem zachowania ich ciągłości działania oraz obsługa zgłoszeń
  • Automatyzacja procesów administracyjnych,
  • Rozwój obecnej infrastruktury
  • Analiza dostępności oraz pojemności aplikacji korzystających z zarządzanych serwerów
  • Podnoszenie wersji
  • Usuwanie awarii i analizowanie ich przyczyn
  • Wykonywanie zadań backup i restore
  • Planowanie pojemności infrastruktury
  • Rozwiązywanie problemów z wydajnością, jakością i dostępnością serwerów

  • min. 3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • 3 letnie doświadczenie w zakresie administracji systemami operacyjnymi Windows Server
  • bardzo dobra znajomość systemów Windows Server, Desktop
  • wiedza poparta praktyką w zakresie zarządzania strukturami Active Directory
  • dobra znajomość Polis Grupowych
  • mile widziane certyfikaty: MCA, MTA, MCSE
  • mile widziane wykształcenie wyższe, informatyczne
  • mile widziane doświadczenie w programowaniu (VBS, PowerShell)
  • znajomość zagadnień sieciowych i protokołu TCP/IP
  • znajomość języka angielskiego w zakresie rozumienia dokumentacji technicznej

DODATKOWE UMIEJĘTNOSCI/PREDYSPOZYCJE:

  • samodzielność w realizacji przydzielonych zadań
  • umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów technicznych
  • gotowość do wykonywania dedykowanych zadań poza podstawowym czasem pracy
  • znajomość aspektów bezpieczeństwa w stosowanych rozwiązaniach
  • gotowość do rozwoju w obszarach Cloud, Docker

OFERUJEMY:

bezpłatny parking
pakiet medyczny
home office
imprezy firmowe
lekcje angielskiego
karta sportowa
wczasy pod gruszą
umowa o pracę
przyjazna atmosfera