KONTROLER WEWNĘTRZNY

Nr ref.: POZ/01/2020
Miejsce pracy: Jastrzębie - Zdrój

OPIS STANOWISKA PRACY:

  • identyfikowanie i monitorowanie procesów zachodzących w obszarach działalności Spółki z uwzględnieniem analizy ryzyka w tych obszarach,
  • przygotowanie rocznego planu kontroli wewnętrznej,
  • ustalanie tematyki i zakresu kontroli,
  • ustalenie szczegółowego planu przebiegu czynności kontrolnych, zapewniającego prawidłowy i terminowy przebieg postępowania kontrolnego,
  • przeprowadzanie kontroli wewnętrznych,
  • sporządzanie sprawozdań, raportów z przeprowadzonych kontroli wewnętrznych,
  • opracowanie projektu zaleceń i wniosków pokontrolnych w sprawach merytorycznych.
  • monitorowanie realizacji zaleceń pokontrolnych, mających na celu doprowadzenie realizowanych zadań przez Jednostki Organizacyjne do zgodności z obowiązującymi w Spółce procedurami,
  • prowadzenie dokumentacji z kontroli,
  • tworzenie procedur i instrukcji w zakresie swojego obszaru.

OCZEKIWANIA WOBEC KANDYDATÓW:

  • wykształcenie wyższe preferowane ekonomia, rachunkowość, finanse,
  • min. 2-3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku związanym z kontrolą wewnętrzną,
  • posiadanie wiedzy merytorycznej niezbędnej do przeprowadzania badań kontrolnych oraz sporządzania właściwej dokumentacji w tym zakresie,
  • doświadczenie na podobnym stanowisku związanym z kontrolą wewnętrzną,
  • znajomość przepisów: prawa podatkowego, prawa pracy, ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych,
  • otwartość na nowe zadania, wyzwania, chęć pracy w dynamicznym otoczeniu,
  • wysoko rozwinięte zdolności analityczne,
  • komunikatywność, umiejętności pracy w zespole, samodzielności w działaniu, elastyczności i odpowiedniego ustalania priorytetów w realizacji zadań,
  • umiejętność słuchania, cierpliwość, bez nadmiernej podejrzliwości,
  • zaangażowanie w wypełnianiu powierzonych obowiązków i uczciwość.
  • znajomość pakietu MS Office i MS Project,

DODATKOWYM ATUTEM BĘDZIE:

  • znajomość branży i rynku IT oraz ustawy o ochronie danych osobowych,
  • studia podyplomowe z audytu i kontroli, lub ukończony kurs kontrolera wewnętrznego.