Starszy Specjalista ds. architektury

Nr ref.: PDA/01/2022
Miejsce pracy: Jastrzębie – Zdrój
Umowa na zastępstwo

OPIS STANOWISKA PRACY:

  • Identyfikowanie i analiza potrzeb oraz wymagań dotyczących Architektury IT,
  • Projektowanie oprogramowania w ramach aplikacji zgodnie z obowiązującymi standardami uwzględniającymi aspekty technologiczne, wydajnościowe oraz bezpieczeństwa,
  • Przeprowadzenie testów aplikacji pod kątem zgodności z pryncypiami architektonicznymi,
  • Opiniowanie planowanych zmian w środowisku IT w zakresie ich zgodności z Architekturą IT oraz nadzór nad ich wprowadzaniem,
  • Współpraca przy opracowywaniu analiz wykonalności dla inicjatyw informatycznych oraz przy realizacji projektów informatycznych, w szczególności analiza i ocena zgodności inicjatyw i projektów informatycznych z Architekturą IT.
  • Aktualizacja i synchronizacja repozytorium architektonicznego

OCZEKIWANIA WOBEC KANDYDATÓW:

  • Wykształcenie wyższe,
  • Posiada przynajmniej roczne doświadczenie w roli architekta IT,
  • Znajomość i doświadczenie w modelowaniu przy pomocy: BPMN, UML, w szczególności:
    • doświadczenie w modelowaniu procesów biznesowych
    • doświadczenie w tworzeniu modeli danych w UML
    • doświadczenie w projektowaniu interfejsów integracyjnych w UML
  • Znajomość wzorców integracji systemów,
  • Doświadczenie w przeprowadzaniu analizy biznesowej i systemowej,
  • Posiada znajomość standardów technicznych i modeli referencyjnych wykorzystywanych w obszarze technologicznym,
  • Znajomość SOA Reference Architecture
  • Praktyczną umiejętność projektowania interfejsów REST oraz SOAP,
  • Potrafi posługiwać się narzędziami wspierającymi zarządzanie Architekturą IT.

           DODATKOWE UMIEJĘTNOŚCI/PREDYSPOZYCJE

  • Prawo jazdy kat. B,
  • Inicjatywa i gotowość zdobywania nowych umiejętności,
  • Umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów technicznych.

OFERUJEMY:

bezpłatny parking
pakiet medyczny
home office
imprezy firmowe
lekcje angielskiego
karta sportowa
wczasy pod gruszą
przyjazna atmosfera