Tester oprogramowania – Specjalista ds. testów

Nr ref.: RIT/01/2022
Miejsce pracy: Jastrzębie – Zdrój

OPIS STANOWISKA PRACY:

  • Analiza i projektowanie przypadków testowych;
  • Tworzenie scenariuszy testowych;
  • Przygotowywanie dokumentacji i realizacja testów funkcjonalnych;
  • Przygotowywanie i aktualizacja skryptów testowych oraz dokumentacji testowej;
  • Udział w procesie wytwórczym aplikacji;
  • Analiza problemów zgłaszanych przez użytkowników;
  • Administracja i rozwój środowiska do automatyzacji testów;
  • Kontakt z przedstawicielami działów produkujących oprogramowanie;
  • Współpraca przy rozwiązywaniu błędów w aplikacjach;
  • Przygotowywanie raportów z przeprowadzonych testów.

OCZEKIWANIA WOBEC KANDYDATÓW:

  • Doświadczenie w testowaniu systemów informatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji webowych;
  • Znajomość narzędzi do automatyzacji testowania aplikacji webowych (Selenium IDE, Katalon Recorder);
  • Znajomość metodyk dotyczących procesu testowania oprogramowania;
  • Otwartość na nieustanny rozwój;
  • Umiejętność logicznego i analitycznego myślenia;
  • Komunikatywność oraz umiejętność pracy zespołowej;
  • Duża samodzielność, rzetelność i terminowość.

MILE WIDZIANE:

  • Wykształcenie wyższe (preferowany kierunek Informatyka, matematyka bądź pokrewne);
  • Certyfikat ISTQB Foundation Level;
  • Znajomość języków JavaScript, Python oraz bibliotek pozwalających na tworzenie testów;
  • Znajomość Selenium Webdriver, Postman;
  • Doświadczenie z narzędziami zarządzania wersjami i zadaniami - GitLab, Jira;
  • Doświadczenie w obsłudze narzędzi do automatyzacji testów;
  • 2 letnie doświadczenie w testowaniu systemów informatycznych;
  • Repozytorium z plikami zawierające przypadki testowe wytworzone przez aplikującego.

OFERUJEMY:

bezpłatny parking
pakiet medyczny
home office
imprezy firmowe
lekcje angielskiego
karta sportowa
wczasy pod gruszą
umowa o pracę
przyjazna atmosfera