Ikona BIP Ikona rodo Ikona Portal Pracownika Ikona poczty EU Ikona Grupa JSW Twitter Linkedin Ikona szukania

XXX JUBILEUSZOWA MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA GÓRNICZE ZAGROŻENIA NATURALNE

Górnicze Zagrożenia Naturalne – ISAC-GIG: Cyberbezpieczeństwo i sztuczna inteligencja

W dniach od 14 do 16 listopada 2023 roku w Wiśle odbyła się Konferencja Naukowo-Techniczna z serii Górnicze Zagrożenia Naturalne, której organizatorami byli Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy oraz Komisja Górnicza Polska Akademia Nauk Oddział w Katowicach przy współpracy Politechniki Warszawskiej.

Tytułem przewodnim tegorocznej konferencji były wyzwania dla górnictwa w okresie dekarbonizacji. Odbyły się również sesje specjalne poświęcone metanowi, w tym projektowi DDMET, który dotyczy nowej technologii odmetanowania z wykorzystaniem odwiertów kierunkowych w kopalniach. Dwie sesje odbywały się w ramach ISAC-GIG i poświęcone były aktualnym tematom, takim jak cyberbezpieczeństwo i sztuczna inteligencja.

Wydarzeniem specjalnym była okolicznościowa sesja jubileuszowa trzydziestolecia istnienia Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. podczas której zaprezentowano referaty na temat profilaktyki pożarowej w kopalniach JSW, profilaktyki tąpaniowej i aktywności sejsmicznej, odmetanowania wybranych ścian kopalń JSW, bezpieczeństwa eksploatacji w warunkach samodzielnej obudowy kotwowej oraz obudowy zmechanizowanej.

Konferencje z cyklu Górnicze Zagrożenia Naturalne są od wielu lat ważnym miejscem wymiany doświadczeń praktyków i naukowców na temat bezpiecznego prowadzenia eksploatacji górniczej.

Inne aktualności

Dzień Przedsiębiorczości w JSW IT Systems

18 czerwca 2024 roku w siedzibie JSW IT Systems Sp. z o.o. odbyło się wyjątkowe wydarzenie pt. „Dzień Przedsiębiorczości”, które zorganizowane zostało dla uczniów szkoły TEB Edukacja z Jastrzębia-Zdroju.

VI Cyberpoligon ISAC-GIG pod hasłem „Mission NDR” wygrywa JSW IT Systems

W dniach 6 – 7.06.2024 r. odbył się kolejny, szósty już z kolei CYBERpoligon ISAC-GIG oraz towarzysząca temu wydarzeniu konferencja „Kognitywne bezpieczeństwo cybernetyczne w dobie transformacji gospodarki w kierunku idei PRZEMYSŁU 4.0.” prowadzona przez specjalistów i…

Informacje o konferencji

Konferencja „Sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii – nowe perspektywy czy zagrożenia w środowisku pracy?” organizowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

Partnerstwo dla Cyberbezpieczeństwa (PdC)

Z inicjatywy NASK-PIB i Ministra Cyfryzacji, w dniu 14.05.2024 r. odbyło się kolejne cykliczne spotkanie Partnerstwa dla Cyberbezpieczeństwa (PdC). Jednym z uczestników był Piotr Toś – Prezes Zarządu JSW IT Systems Sp. z o.o. i przewodniczący ISAC GIG.

II edycja Silesian CYBERhackathon

Już dziś, w ramach II edycji Silesian CYBERhackathon, młodzież z kilkunastu szkół w regionie zgromadziła się w gmachu Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej, gdzie będzie zmagać się z zadaniami zaproponowanymi przez…

Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Więcej aktualności