#Gaszynchallenge w JSW IT SYSTEMS Sp. z o.o.

 #Gaszynchallenge – Cała Polska robi pompki dla chorych dzieci

 

Gaszyn to wioska leżąca między Praszką a Wieluniem, tuż za granicą Opolszczyzny. Strażacy ochotnicy z tej wioski wymyślili akcję z pompkami, żeby pomóc ciężko choremu Wojtkowi Howisowi.

Zasady są proste: kto zrobi 10 pompek (lub 10 przysiadów) – wpłaca po 5 złotych. Kto nie zrobi – wpłaca po 10 zł. Wszystko po to, żeby pomóc ciężko chorym dzieciom

Wolontariusze pompują także dla innych dzieci. Również dla malutkiej Julki Szczerby, żeby uratować jej nóżki przed amputacją.

Pieniądze na najdroższy lek świata zebrali już Patryk Radwański z Kluczborka
i Franio Marcinkowski z Namysłowa. Obaj dostali już lek .

Firma JSW IT Systems Sp. z o.o. została nominowana do akcji przez Zakład Wsparcia Produkcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., aby wspomóc Emilkę Łukaszczyk. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Ogniowo z Jastrzębia – Zdroju.

Emilia zmaga się z niedowładem spastycznym kończyn dolnych. Od 7 miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowana. Ciężka praca i kosztowna rehabilitacja dały bardzo dobre efekty. Nadal konieczna jest dalsza rehabilitacja dziewczynki.

 

Na realizację zadania mieliśmy 48 h. Bez zbędnego namysłu rozpoczęliśmy organizowanie challengu, co było nie lada wyzwaniem. Dzięki zaangażowaniu naszych Pracowników wszystko wyszło zgodnie z planem, a efekty można zobaczyć pod poniższym linkiem:

 https://bit.ly/33PnYGG

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które wzięły udział w wydarzeniu, a szczególnie Michałowi za nagranie i montaż filmu.