Ikona BIP Ikona rodo Ikona Portal Pracownika Ikona poczty EU Ikona Grupa JSW Twitter Linkedin Ikona szukania

Informacje o konferencji

Konferencja „Sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii – nowe perspektywy czy zagrożenia w środowisku pracy?” organizowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

W ramach obchodów jubileuszu 105-lecia powstania Państwowej Inspekcji Pracy, w Muzeum Śląskim w Katowicach odbyła się konferencja, której główny temat stanowił rozwój sztucznej inteligencji oraz wpływ ludzkiej działalności na środowisko w kontekście współczesnych warunków pracy. Zaprezentowano wykłady, które poruszały kwestie związane z zastosowaniem najnowszych technologii i sztucznej inteligencji w poszczególnych branżach, odnawialnych źródeł energii w kontekście zrównoważonego rozwoju, jak również odniesiono się do zagrożeń i szans, jakie niesie za sobą rozwój technologiczny. 

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach zaprosił do współpracy w charakterze partnera JSW IT Systems. Firmę reprezentował Krzysztof Szymański z wykładem pt. „Codzienność pracownika w świecie sztucznej inteligencji”, przybliżającym możliwości wykorzystania narzędzi sztucznej inteligencji jako wsparcia w biznesie. 

Ponadto, zespół składający się z przedstawicieli JSW IT Systems i Zespołu Redakcyjnego Strefy Sztygara, przygotował cieszące się dużą popularnością stanowisko, na którym uczestnicy konferencji mogli przetestować gogle VR i wirtualnie zwiedzić kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Aplikacja „Kopalnie JSW 360°” pozwala na zapoznanie się ze specyfiką pracy w kopalni, jak również zapoznanie się wieloma miejscami i obiektami należącymi do kopalń JSW. Osoby zainteresowane mają możliwość bezpłatnego zapoznania się z aplikacją na stronie:

https://sc.jsw.pl/wirtualna-kopalnia/VR/index.htm. 

Inne aktualności

VI Cyberpoligon ISAC-GIG pod hasłem „Mission NDR” wygrywa JSW IT Systems

W dniach 6 – 7.06.2024 r. odbył się kolejny, szósty już z kolei CYBERpoligon ISAC-GIG oraz towarzysząca temu wydarzeniu konferencja „Kognitywne bezpieczeństwo cybernetyczne w dobie transformacji gospodarki w kierunku idei PRZEMYSŁU 4.0.” prowadzona przez specjalistów i…

Informacje o konferencji

Konferencja „Sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii – nowe perspektywy czy zagrożenia w środowisku pracy?” organizowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

Partnerstwo dla Cyberbezpieczeństwa (PdC)

Z inicjatywy NASK-PIB i Ministra Cyfryzacji, w dniu 14.05.2024 r. odbyło się kolejne cykliczne spotkanie Partnerstwa dla Cyberbezpieczeństwa (PdC). Jednym z uczestników był Piotr Toś – Prezes Zarządu JSW IT Systems Sp. z o.o. i przewodniczący ISAC GIG.

II edycja Silesian CYBERhackathon

Już dziś, w ramach II edycji Silesian CYBERhackathon, młodzież z kilkunastu szkół w regionie zgromadziła się w gmachu Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej, gdzie będzie zmagać się z zadaniami zaproponowanymi przez…

Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Silesian CYBERhackathon 2024

W roku 2024 możemy się cieszyć kolejną edycją Silesian Cyberhakathon, której organizatorami są Politechnika Śląska w Gliwicach i JSW IT Systems Sp. z o.o. Tegoroczne wydarzenie skupia się na tematach związanych z cyberbezpieczeństwem i sztuczną inteligencją, obiecując…

Więcej aktualności