Jesteśmy odpowiedzialni

Z informatyką, a dokładniej z komputerem czy laptopem coraz ciężej jest się nam rozstać. Praktycznie codziennie dowiadujemy się czegoś nowego z dziedziny szeroko rozumianej informatyki. Musimy jednak pamiętać o tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z nowymi technologiami, ale ich kontakt jest utrudniony z prostej przyczyny: braku komputera. Advicom Spółka z o.o. jako firma o profilu informatycznym w ramach swoich możliwości stara się na bieżąco wspierać placówki edukacyjne.

O tym, że Advicom Spółka z o.o. wspiera najmłodszych informowaliśmy już nie raz. W styczniu firma zagrała w ramach XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizatorzy nadali Advicom status „Sponsora Głównego”. W ramach wsparcia WOŚP,  spółka przekazała środki finansowe na współorganizację występów artystycznych oraz ofiarowała gadżety reklamowe, które stały się nie lada atrakcją podczas licytacji. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że orkiestra gra dla najmłodszych chorych dzieci, wobec których nie można przejść obojętnie.

To nie jedyny przykład, który wskazuje na to, że Advicom stara się wspierać najmłodszych i im pomagać. Na co dzień firma wypełnia ściśle określone zadania, jest bowiem integratorem usług informatycznych dla całej Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Realizując jasno określone cele nie nikt nie zapomina o tych, którzy oczekują wsparcia. Jeszcze pod koniec zeszłego roku pracownicy Advicom Spółka z o.o. wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Jak przyznaje współorganizatorka akcji Marta Klimek: Pracownicy firmy Advicom zawsze chętnie pomagają potrzebującym, dlatego kiedy tylko pojawiła się propozycja wzięcia udziału w akcji „Szlachetna Paczka” nie było wątpliwości, że przyłączymy się do tego działania. Zbiórka potrzebnych rzeczy oraz pieniędzy trwała dwa tygodnie i zakończyła się sukcesem. Zebrane rzeczy trafiły do trzech wybranych przez nas rodzin: Pana Henryka i jego 13letniego syna z Żor, samotnej Pani Marii z Gliwic oraz wielodzietnej rodziny z Dąbrowy Górniczej. I jak dodaje Marta Klimek: udało nam się zgromadzić bardzo dużo potrzebnych rzeczy takich jak: suche produkty żywnościowe, artykuły chemiczne, ale także ubrania, pościel oraz różnego rodzaju akcesoria kuchenne. Ponadto nasza firma postanowiła naprawić komputer synowi Pana Henryka, który bardzo się z tego powodu ucieszył.

Firma pomaga również przekazując sprzęt komputerowy instytucjom, które na co dzień zajmują się edukacją i opieką nad dziećmi. Sprzęt, który z pewnością już służy najmłodszym milusińskim jest w jednym z przedszkoli w Dąbrowie Górniczej. Dzieci z grupy „Motylki” i „Domisie” mogą poznawać świat i zdobywać wiedzę dzięki wsparciu Advicom Spółka z o.o., podobnie jak pociechy jednego z przedszkoli w Jastrzębiu – Zdroju. Z pewnością dzięki temu dzieci zdobywają pod okiem opiekunów pożyteczną wiedzę. W ostatnim czasie firma wsparła również Zespół Ognisk Wychowawczych w Rybniku, podopieczni tej placówki komputer wykorzystują do pisania referatów, odrabiania lekcji i zdobywania wiedzy i nowych umiejętności.