JSW IT Systems we współpracy z Jastrzębską Spółką Węglową wspiera działania służb sanitarnych w walce z koronawirusem.

JSW IT Systems we współpracy z Jastrzębską Spółką Węglową wspiera działania służb sanitarnych w walce z koronawirusem.

Dla Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tychach stworzono
i uruchomiono system przeznaczony do przetwarzania dużych wolumenów dokumentów.

– „Dzięki wdrożeniu oprogramowania udało się maksymalnie przyspieszyć proces przetwarzania danych i usprawnić pracę Sanepidu w Tychach. Jesteśmy w stanie przetworzyć ok. 2 000 dokumentów w godzinę” – mówi prezes JSW IT Systems Piotr Toś.

Do dyspozycji Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim oraz Rybniku, firma JSW IT Systems udostępniła  sprzęt komputerowy, który wykorzystywany jest do wykonywania bieżących prac. Do pracy w sanepidach oddelegowano pracowników kopalń JSW S.A., natomiast pracownicy JSW IT Systems zapewniają wsparcie w zakresie przetwarzania danych.

– „Chcielibyśmy również rozszerzyć działania o kolejne stacje sanitarno- epidemiologiczne”  – podkreśla prezes JSW IT Systems Piotr Toś.

Przypomnijmy, że Zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Aktywów Państwowych, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Sztabu Kryzysowego Wojewody Śląskiego, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną na Śląsku, Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął uchwałę o okresowym wstrzymaniu od 9. do 28. czerwca 2020 roku normalnego cyklu wydobycia węgla w dwóch kopalniach: KWK Budryk oraz KWK Knurów-Szczygłowice.