Konferencja IMF 2019

W dniach 11-12 kwietnia 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się International Mining Forum. Przedstawiciele świata nauki, przedstawiciele spółek górniczych oraz przedsiębiorcy niemal z całego świata będą rozmawiać o bezpieczeństwie i efektywności wydobycia w oparciu o przemysł 4.0.

IMF 2019 jest kontynuacją rozpoczętej przed dwoma laty współpracy różnych środowisk z wielu krajów związanych z branżą wydobywczą. Tym razem uczestnicy przyjrzą się efektom poprzedniego spotkania i wyznaczą nowe kierunki działania zgodnie z ideą Przemysłu 4.0.

Sesja organizowana przez JSW IT SYSTEMS prezentować będzie nowoczesne, innowacyjne rozwiązania pod kątem ich zastosowania w górnictwie w kontekście ustawy o cyberbezpieczeństwie. Tematy referatów będą skupiały się wokół trzech głównych zagadnień. Przede wszystkim porozmawiamy o cyberbezpieczeństwie w nowoczesnych technologiach i rozwiązaniach informatycznych, o wyzwaniach związanych z zastosowaniem urządzeń mobilnych, które mogą wymagać dostępu do sieci technologicznych z dowolnego miejsca (mobilne miejsce pracy) oraz o dostosowaniu infrastruktury informatycznej do wymagań idei Przemysłu 4.0. 

 

Konferencja International Mining Forum powstała w 2004 roku z inicjatywy Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym organizatorem IMF 2019 jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oddział Rybnik. Jastrzębska Spółka Węglowa już po raz drugi została gospodarzem tej niezwykle prestiżowej konferencji, a JSW Innowacje partnerem merytorycznym.