Ikona BIP Ikona rodo Ikona Portal Pracownika Ikona poczty EU Ikona Grupa JSW Twitter Linkedin Ikona szukania PLEN

KSC FORUM 2023

W dniach 23-25.08.2023 r. w Zakopanem odbyła się 5. edycja konferencji KSC FORUM 2023, czyli najważniejszego spotkania praktyków realizujących wymogi Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.

KSC Forum to wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło w jednym miejscu ekspertów cyberbezpieczeństwa z podmiotów objętych Ustawą o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa z różnych sektorów gospodarki. Podczas konferencji swoje wystąpienia mieli przedstawiciele podmiotów tworzących przepisy, firmy prezentujące swoje rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz odbyły się interesujące panele dyskusyjne.

W jednym z paneli dyskusyjnych wystąpił Pan Piotr Toś – Prezes Zarządu JSW IT Systems Sp. z o.o., który wyraził swoją opinię nt. tego  co dobrego przyniosła kluczowa regulacja dla objętych nią podmiotów, w szczególności Operatorów Usług Kluczowych oraz całego rynku i państwa jak również w jaki sposób wdrożenie ustawy dotyczącej Operatorów Usług Kluczowych wpłynęło na sposób myślenia i działania w tych sektorach. Podczas dyskusji omówił również temat podniesienia świadomości i zmiany kultury bezpieczeństwa cybernetycznego oraz jakie trudności napotkały OUK podczas dostosowywania się do nowych przepisów regulacji KSC. W temacie nowych mechanizmów współpracy i wymiany informacji w celu lepszej ochrony infrastruktury krytycznej Pan Piotr podkreślił, jak ważne jest tworzenie ISAC-ów, które dzięki dobrej współpracy i właściwej wymiany wiedzy może znacznie podnieść poziom cyberbezpieczeństwa w danym sektorze.

Inne aktualności

Więcej aktualności