Ikona BIP Ikona rodo Ikona Portal Pracownika Ikona poczty EU Ikona Grupa JSW Twitter Linkedin Ikona szukania

Partnerstwo dla Cyberbezpieczeństwa (PdC)

Z inicjatywy NASK-PIB i Ministra Cyfryzacji, w dniu 14.05.2024 r. odbyło się kolejne cykliczne spotkanie Partnerstwa dla Cyberbezpieczeństwa (PdC). Jednym z uczestników był Piotr Toś – Prezes Zarządu JSW IT Systems Sp. z o.o. i przewodniczący ISAC GIG.

Majowe spotkanie zostało poświęcone roli ISAC sektorowych w związku z projektem nowelizacji Ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Była to doskonała okazja do dyskusji ekspertów z branż takich jak przemysł wydobywczo-energetyczny, lotnictwo oraz kolej. Omówiono kluczową rolę ISAC sektorowych w zapewnieniu bezpieczeństwa informacyjnego. 

Wszyscy uczestnicy podkreślili, że takie spotkania są niezbędne do budowania silnej, odpornej na zagrożenia cybernetyczne infrastruktury. Spotkanie PdC ukazało, jak ważne są ISAC sektorowe w dzisiejszym świecie, gdzie cyberzagrożenia stają się coraz bardziej złożone i nieprzewidywalne. Dzięki aktywnej współpracy i wymianie informacji, możliwe jest lepsze przygotowanie się na te wyzwania i skuteczna ochrona kluczowych sektorów gospodarki.

Partnerstwo dla Cyberbezpieczeństwa (PdC) powstało z myślą o wspieraniu i propagowaniu idei wielosektorowej współpracy na rzecz wzmacniania odporności cyfrowej RP. Jest to platforma wymiany informacji i dobrych praktyk, a także dzielenia się doświadczeniem między podmiotami uczestniczącymi w programie.


Głównym celem programu jest podnoszenie poziomu wiedzy i wzmacnianie kompetencji w obszarze cyberbezpieczeństwa. 

Program Partnerstwo dla Cyberbezpieczeństwa (PdC) rozwijany i koordynowany przez NASK, skupia już ponad 100 firm, organizacji i instytucji z różnych sektorów sfery publicznej i prywatnej. Wśród nich są liderzy rynkowi, przedsiębiorstwa kluczowe w poszczególnych segmentach gospodarki, jednostki istotne oraz newralgiczne dla funkcjonowania państwa.

Inne aktualności

VI Cyberpoligon ISAC-GIG pod hasłem „Mission NDR” wygrywa JSW IT Systems

W dniach 6 – 7.06.2024 r. odbył się kolejny, szósty już z kolei CYBERpoligon ISAC-GIG oraz towarzysząca temu wydarzeniu konferencja „Kognitywne bezpieczeństwo cybernetyczne w dobie transformacji gospodarki w kierunku idei PRZEMYSŁU 4.0.” prowadzona przez specjalistów i…

Informacje o konferencji

Konferencja „Sztuczna inteligencja, odnawialne źródła energii – nowe perspektywy czy zagrożenia w środowisku pracy?” organizowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.

Partnerstwo dla Cyberbezpieczeństwa (PdC)

Z inicjatywy NASK-PIB i Ministra Cyfryzacji, w dniu 14.05.2024 r. odbyło się kolejne cykliczne spotkanie Partnerstwa dla Cyberbezpieczeństwa (PdC). Jednym z uczestników był Piotr Toś – Prezes Zarządu JSW IT Systems Sp. z o.o. i przewodniczący ISAC GIG.

II edycja Silesian CYBERhackathon

Już dziś, w ramach II edycji Silesian CYBERhackathon, młodzież z kilkunastu szkół w regionie zgromadziła się w gmachu Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej, gdzie będzie zmagać się z zadaniami zaproponowanymi przez…

Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Silesian CYBERhackathon 2024

W roku 2024 możemy się cieszyć kolejną edycją Silesian Cyberhakathon, której organizatorami są Politechnika Śląska w Gliwicach i JSW IT Systems Sp. z o.o. Tegoroczne wydarzenie skupia się na tematach związanych z cyberbezpieczeństwem i sztuczną inteligencją, obiecując…

Więcej aktualności