Ikona BIP Ikona rodo Ikona Portal Pracownika Ikona poczty EU Ikona Grupa JSW Twitter Linkedin Ikona szukania PLEN

Wielki finał XI edycji „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa JSW”

Po czterech latach przerwy w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozegrano wielki finał XI edycji „Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa JSW” przygotowanego przez pracowników zespołu BHP, zespołu redakcyjnego Strefy Sztygara oraz JSW IT Systems Sp. z o.o.

W finale konkursu, który odbył się w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wzięło udział 21 pracowników  zatrudnionych w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W pierwszym etapie uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 zamkniętych pytań wielokrotnego wyboru. Po niezwykle emocjonującej walce do drugiego etapu zakwalifikowało się czterech zawodników z największą liczbą punktów. Drugi etap - z użyciem komputerów - odbył się w formie trwającej 10 minut, wirtualnej rywalizacji, na trasie obejmującej wybrane miejsca i obiekty Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W trakcie przemieszczania się po wytyczonej trasie należało udzielić odpowiedzi na umieszczone na niej pytania. Inspiracją dla tej formy rywalizacji była aplikacja „Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 360⁰”, która powstała, by w nowatorski sposób przybliżyć pracę w kopalni.

W pierwszym etapie najlepszy wynik uzyskał Jarosław Gąska z kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka i to on ostatecznie został zwycięzcą jedenastej edycji konkursu. Miejsce drugie zajął Marcin Kubicki z kopalni Budryk, a trzecie Rafał Gembalczyk z kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Borynia. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół kopalni Borynia-Zofiówka-Bzie Ruch Zofiówka, którą reprezentowali: Jarosław Gąska, Krystian Salamon, oraz Mateusz Siwiec.

Laureaci odebrali nagrody z rąk Tomasza Cudnego prezesa zarządu JSW, Piotra Wojtachy wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego oraz prof. Stanisława Pruska dyrektora Głównego Instytutu Górnictwa.

Inne aktualności

Więcej aktualności