Ikona BIP Ikona rodo Ikona Portal Pracownika Ikona poczty EU Ikona Grupa JSW Twitter Linkedin Ikona szukania PLEN

XXVII Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Techniczna – podsumowanie

Dobiegła końca dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Techniczna z cyklu Górnicze Zagrożenia Naturalne, której gospodarzem była Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., współorganizowanej przez Główny Instytut Górnictwa, JSW Szkolenie i Górnictwo Sp. z o.o. wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Górnictwa koło GIG oraz Komisją Górniczą PAN Oddział w Katowicach.

Po raz pierwszy w historii, która sięga 1994 roku wydarzenie to zorganizowano w formie internetowej. Dzięki współpracy JSW S.A. i JSW IT Systems Sp. z o.o. można było dołączyć do spotkania wirtualnie.

Do udziału w Konferencji GZN 2020 zaproszono naukowców, pracowników kopalń, przedstawicieli Urzędów Górniczych, Spółek Węglowych oraz firma związanych z górnictwem i bezpieczeństwem pracy w górnictwie.

Podczas 6 sesji tematycznych omówiono górnicze zagrożenia naturalne takie jak: zagrożenia sejsmiczne i tąpaniami, zagrożenia aerologiczne, zagrożenia radiologiczne, stateczność wyrobisk górniczych, reagowanie na zdarzenia niebezpieczne w oparciu o uzyskane informacje (projekt INDIERS), ale przede wszystkim omówiono nowe zagrożenie jakim jest COVID – 19. Pierwszy dzień spotkania poświęcono wpływowi pandemii koronawirusa na działalność polskich kopalń. Drugi dzień konferencji był poświęcony zagrożeniom naturalnym znanych i występujących w górnictwie od dawna.

Konferencję  swoim patronatem objął Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, Pan dr inż. Adam Mirek

Inne aktualności

Więcej aktualności